Adwokat Radom sprawy rodzinne

Kancelaria Adwokacka Marcina Arasima oferuje pomoc prawną w trudnych i często dramatycznych aspektach życia rodzinnego. Wiemy, że w sprawach o rozwód, władzę rodzicielską czy alimenty emocje mogą brać górę i trudno jest stronom zachować chłodne spojrzenie. Rozumiejąc z czym mierzą się małżonkowie stający przed koniecznością rozwodu robimy wszystko, co niezbędne by zapewnić najwłaściwsze rozwiązania i reprezentację przed Sądem.

Rozwód

Gdy jeden z małżonków decyduje się na rozwód lub separację, adwokat od prawa rodzinnego wspiera stronę postępowania nie tylko sporządzając pozew o rozwód czy odpowiedz na pozew, ale przede wszystkim wypracowując najlepsze rozwiązanie, które realizuje biorąc udział w każdej rozprawie. Wyrok jaki zapada w sprawie ma rozległe skutki wpływające na dalsze losy członków rodziny. Alimenty na dziecko, władza rodzicielska i kontakty z dzieckiem to także przedmiot postepowania w sprawie o rozwód.

Alimenty

Ustalenie wysokości alimentów przez Sąd zależy od kilku składowych. W sprawach o alimenty dbamy o ukazanie wszelkich – także ukrywanych przez przeciwnika – okoliczności mających znaczenie. Adwokat Marcin Arasim świadczy pomoc prawną w sprawach o ustalenie wysokości obowiązku alimentacyjnego oraz jego zmianę (podwyższenie alimentów) będących jednym z najczęściej prowadzonych typów postępowań z zakresu prawa rodzinnego.

Opieka nad dzieckiem

Wsparcia prawnego wymagają również kwestie związane z rozstrzygnięciem o władzy rodzicielskiej lub kontaktów z małoletnimi dziećmi. Kancelaria Adwokacka realizuje w tym zakresie wszelkie czynności wspierając Klientów w tych trudnych emocjonalnie postępowaniach.

Podział majątku a adwokat od prawa rodzinnego

Konsekwencją zakończenia sprawy o rozwód jest rozdzielność majątkowa. Jest to najczęściej moment, w którym byli małżonkowie decydują się na podział zgromadzonego wspólnie majątku. Może on być dokonany polubownie (umownie) bądź w sprawie o podział majątku.

Skomplikowane i sformalizowane postępowanie sądowe trwające zazwyczaj latami warto poprzedzić próbą negocjacji z udziałem adwokata. Bogate doświadczenie zdobyte w szeregu takich postępowań pozwala nam na zabezpieczenie interesów naszych Klientów i dokonanie podziału w sposób realizujące ich cele – zarówno przy zgodny podziale majątku, jak i dokonywanym w postępowaniu sądowym.

Sprawy rodzinne – adwokat Radom

Sytuacjom, w których relacje panujące w rodzinie omawiane są na sądowych salach, często towarzyszy wysoki poziom stresu i emocji. Konieczność przedstawiania intymnych szczegółów z życia małżeńskiego nierzadko utrudnia skupienie się na prawidłowym zabezpieczeniu własnych interesów i przyszłości dzieci. W takiej sytuacji zdecydowanie warto zwrócić się po pomoc do specjalisty. Adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym skupia się na postawionym przed nim celu podchodząc do sprawy bez zaangażowania emocjonalnego, jakim obarczone są strony.