Adwokat Radom sprawy spadkowe

Dziedziczenie, wydziedziczenie, testament, zachowek, zapis, spadek – to tylko niektóre instytucje i pojęcia prawa spadkowego. Postępowanie o nabycie praw do spadku i o dział spadku to najpowszechniejsze sprawy spadkowe. Poza tymi nasza Kancelaria Adwokacka świadczy pomoc prawną reprezentując Klientów realizujących roszczenia o zachowek czy o uznanie za niegodnego dziedziczenia.

Adwokat od spraw spadkowych – czy warto?

Czynności dotyczące dziedziczenia, regulowane przepisami Kodeksu Cywilnego, stanowią skomplikowaną i szeroką materię. Wsparcie ze strony adwokata od spraw spadkowych pozwala spadkobiercom lepiej zrozumieć i wyegzekwować przysługujące im prawa.

Prawo spadkowe to jedna z dziedzin prawa, z którą każdy ma lub będzie miał kontakt. Pewnym jest, że majątek pozostawiony po śmierci spadkodawcy podlega dziedziczeniu. Podział tego majątku częstokroć wiąże się z szeregiem problemów dla rodziny i najbliższych zmarłego.

By uniknąć długoletnich postępowań spadkowych, sporów na tle składników i podziału masy spadkowej ale także by zabezpieczyć swoich najbliższych na wypadek śmierci zapraszamy do współpracy.

Sprawy spadkowe

Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego. Doradzamy i reprezentujemy m.in. przy:
– sporządzania testamentu,
– stwierdzeniu nabycia spadku,
– unieważnieniu testamentu,
– przyjęciu i odrzucenia spadku,
– wydziedziczeniu,
– uzyskaniu zachowku,
– dziale spadku.

Dział spadku – adwokat w Radomiu

Dział spadku to postępowanie sądowe, w którym spadkobiercy dokonują podziału pozostawionych po zmarłym dóbr. Sprawa spadkowa znajduje finał na sali sądowej, jeśli osoby uprawnione do udziału w majątku osoby nieżyjącej nie osiągną porozumienia w drodze umowy.

Występując przed sądem w charakterze pełnomocnika spadkobiercy, zapisobiercy czy osoby uprawnionej do zachowku, adwokat realizuje uprawnienia Klientów z zakresu prawa spadkowego.